Om oss

Relationer bygger starka varumärken

Vi hjälper företag att förstärka relationer
med hjälp av produktmedia!

Med hjälp av produktmedia bygger du ditt varumärke även när du inte själv är på plats,
ungefär som kraften och uppskattningen i att skicka blommor.

Kort om företaget

24
Medarbetare
30
Verksamma år
64
Miljoner i omsättning
440
Kaffekoppar i veckan
2300
Kunder
6200
Order per år

När du inte kan vara där

På arbetet såväl som i vardagen är våra relationer med andra viktiga för vårt välmående och framgång. Ett företag kan ha många hundra relationer att underhålla samtidigt men tiden räcker inte till för att alltid vara. Det är där vi kommer in.

Genom gåvor, presentreklam och profilkläder kan MasterDesign förstärka dina relationer med kunder och anställda när du inte har möjlighet att närvara. Kraften och uppskattningen i en bukett blommor kan istället ersättas med en rolig, funktionell eller personlig produkt där ditt företag är den tydliga avsändaren.

Vårt fokus är dig, dina kunder och din lönsamhet. Uppdraget är att hjälpa dig att förtydliga och paketera ditt budskap som leder till en ökad försäljning, medlemsantal eller varumärkesbyggnad. Då har vi nått vårt mål.

Vad behöver du oss till?

När du förstår hur ökad exponering av din organisation ger mervärde är det enkelt att se den röda tråden som sträcker sig från varumärkesuppbyggnaden till ökad försäljning och starkare marknadsposition. Du har sett hur den goda relationen till dina anställda leder till en välmående företagskultur och ökad produktivitet.

Oavsett om du är VD på firman eller HR-ansvarig, ska välkomna en ny anställd eller köpa in nya arbetskläder, planerar inför en mässa eller ett folkligt event – allt vår fokus och erfarenhet finns till för dig.

Dessutom, livet behöver inte vara mer komplicerat än vad det är. Därför utgår vi alltid från att göra processen och kommunikationen så smidig och enkel som möjligt, för allas trevnad. Vi trivs i en öppen kommunikation och tar det med oss i relationen till våra kunder.

Våra värdeord

Fundamentet för vår verksamhet återfinns i våra värdeord.

Kundorienterade

Vi vet hellre för mycket än för lite om dig, och ställer därför också oftast en fråga för mycket än för lite.

Kreativa

MasterDesign hakar snabbt på trendförändringar och prövar nya koncept, allt för att nå bästa möjliga resultat.

Passionerade

Kort och gott: vi har roligt på, och med, jobbet.

Kommunikativa

Enligt vår erfarenhet ger en rak och öppen dialog det bästa och mest effektiva resultatet.

Hållbara

Vi ställer höga krav på våra leverantörer och innehar flera miljöcertifieringar.
Läs mer om vårt hållbarhetsarbete här.

Medarbetare

Säljavdelning

Michael Barkman
VD
 08-744 78 86  |    070-434 78 86
 michael.barkman@masterdesign.se

Stefan Bäckström
Försäljningschef
 08-744 78 96  |    070-434 78 96
 stefan.backstrom@masterdesign.se

Ulf Ekström
Sälj
 08-744 78 94  |    070-434 78 94
 ulf.ekstrom@masterdesign.se

Jeanette Eldin
Sälj
 08-744 78 84  |    070-434 78 84
 jeanette.eldin@masterdesign.se

Ulf Jacobsson
Sälj
 08-744 78 91
 ulf.jacobsson@masterdesign.se

Åsa Jankler
Sälj
 08-744 77 45  |    076-772 77 45
 asa.jankler@masterdesign.se

Marika Koivisto
Sälj
 08-744 78 88 |    070-434 78 88
 marika.koivisto@masterdesign.se

Nadja Mekrami
Sälj
 08-744 78 85  |    070-434 78 85
 nadja.mekrami@masterdesign.se

Acki Nordin
Sälj
 08-744 78 95 |    070-434 78 95
 acki.nordin@masterdesign.se

Göran Appelbom
Sälj
 08-744 78 83  |    070-434 78 83
goran.appelbom@masterdesign.se

Viveca Samuelsson
Säljsupport
 08-744 78 82 |    070-434 78 82
 viveca.samuelsson@masterdesign.se

Inköpsavdelning

Roger Lobergh
Inköpschef
 08-744 78 93
 roger.lobergh@masterdesign.se

Anna Arndt
Projektkoordinator / Specialtextil
 08-744 78 98
 anna.arndt@masterdesign.se

Victoria Forsberg
Projektkoordinator
 08-744 78 87
 victoria.forsberg@masterdesign.se

Malin Nilsson
Projektkoordinator
 08-744 78 90
 malin.nilsson@masterdesign.se

Peter Ziarkowski
Projektkoordinator
 08-744 78 99
 peter.ziarkowski@masterdesign.se

Katarina Tidholm
Koordinator / Webbshopsansvarig
 08-744 78 80
 katarina.tidholm@masterdesign.se

Ekonomiavdelning

Maria From
Ekonomichef
 08-744 78 81
 maria.from@masterdesign.se

Gunilla Lindh
Ekonomi
 08-744 78 97
 gunilla.lindh@masterdesign.se

Elisa Peltola
Ekonomi – Webshopsansvarig

Föräldrarledig

Ateljén

Jenny Wiklund
Grafisk Formgivare
 08-744 77 42
 jenny.wiklund@masterdesign.se

Joel Paavonen
Grafisk Formgivare / Korrekturansvarig
 08-744 77 41
 joel.paavnonen@masterdesign.se

Therese Hagström
Grafisk Formgivare / Korrekturansvarig

Föräldrarledig

Teknik & IT

Sergio Stomerz
Digital Strategist & CTO
 08-744 77 43
 sergio.stomerz@masterdesign.se

  • Vad kan vi hjälpa dig med?

    Ta kontakt med oss, vi berättar gärna mer om hur ni kan förstärka era relationer till kunder och anställda